Vazhdojnë reagimet, Lori Hoxha i përgjigjet Holta Dulakut

Ka marr jehonë të madhe reagimi i producentes Holta Dulaku kundër kryeredaktores së Revista Anabel, Dalina Buzi dhe fitueses së edicionit të katërt të “Dancing…”, Lori Hoxha. Kjo e findit ka reaguar me një deklaratë duke kundërshtuar producenten Dulaku.

Lexo edhe Holta Dulaku: Dalina Buzi shpif, të gjithë fituesit e “Dancing…” janë shpërblyer

Më konkretisht e bija e Dritan Hoxhës shprehet: “Më vjen keq që më duhet të bëj të tilla deklarata, por nuk mund të hesht. Më vjen turp që unë dhe nëna ime jemi përfshire në një “status” të degjeneruar, mbushur me mllef dhe shpifje, ndaj më duhet të jap një përgjigje për ata pak njerëz që e besuan në çfarë ishte shkruar. Këto gjëra me rastisin shpesh në Instagram me vajza të vogla që shpifin e shajnë për arsye nga më të ndryshmet, por hera e parë që e vërtetoj që kjo ndodhka dhe në botën “e të rriturve” dhe të “suksesshmëve”. Fatkeqësisht konfirmoj lajmin e shkruar nga Anabel. Nëqoftëse ai apartament që fitova po më priska, do doja ta kisha marrë vesh ndryshe, jo me statuse Facebook-u, por nuk më është dhënë mundësia. Marrëveshja me producenten e “Dancing Ëith The Stars” është bërë në një tavolinë, dhe ashtu duhet të kishte mbaruar. Meqenëse zonja producente zgjodhi mënyrën më të shëmtuar, unë këtë nuk e bëj dot, por ja kam lënë në dorë avokatëve të familjes, pasi shpifja dhe prishja e imazhit nuk janë të pranueshme me ligj”, – ka përfundon Lori Hoxha në prononcimin  saj.

IMA / S. Dema