Zbuloni bashkëpunimin e radhës nga Dua Lipa!

Zëra se këngëtarja e famshme amerikane Miley Cyrus dhe Dua Lipa do të bashkëpunonin sëbashku filluan që në gusht të viti që lamë pas, kur Cyrus ishte pjesë e “Sunny Hill Festival”.

Ndërsa në gusht të këtij viti, Dua postoi në Instagram disa foto me Miley-n, dhe ishin bashkë në një studio muzikore. Asnjëra nuk dha asnjë detaj, mirëpo së fundmi Cyrus ka konfirmuar të gjithë zërat për një bashkëpunim.

Miley Cyrus ka zbuluar ditën e sotme se ajo ka punuar me Dua Lipën dhe Billy Idol për albumin e saj të ri. Këngëtarja ka treguar për radion “The Edge” se të dy artistët do të jenë pjesë e albumit në të njëjtën këngë, por nuk ka treguar asnjë detaj për publikimin.

“Ju mendoni se po bëj shaka, si Britney dhe Nine Inch Nails, por nuk po bëj. Kam bërë bashkë Billy Idol dhe Dua Lipën në të njëjtën këngë”, tha Cyrus.