Zbuloni datën e startimit të “Içerde”, serialit të shumëpritur në Klan Plus!

Ashtu siç ju informuam ekskluzivisht në muajin shkurt, rreth një prej serialeve më të kërkuar nga shikuesit shqiptar, të titulluar Icerde. Nën drejtimin e producentëve të Ezel dhe Kuzey Guney dhe prodhimin e kompanisë së famshme Ay Yapim, Içerde, ka nisur transmetimin e tij në Shtator 2016 në Turqi duke arritur një audiencë maksimale madje në konkurim edhe me Fate të Kryqëzuara, i konsideruar si seriali më i shikuar në Turqi.

IMAlbania.com, ka zbuluar se seriali i njohur turk do të startojë me datën e fillimit të sezonit televiziv në rrjetin e RTV Klan, më 4 Shtator në fashën prime time ora 20.30.

İçerde do të vijë me përshtatje në shqip si “Të Inflirtuarit”, një serial i kategorisë drama dhe aksion, flet për Sarp një student në akademinë e policisë i cili synon të bëhet një dedektiv. Familja e tij ka një të kaluar të errët. Babai i tij ishte pjesë e mafias dhe ka shkuar në burg kur Sarp ishte fëmijë. Umut, vëllai i tij në atë kohë 3 vjeç u rrëmbye. Duke mos ditur se ata janë vllezër, Sarp and dhe Umut tashmë e njohin njëri tjetrin nëpërmjet akademisë së policisë. Sarp përfundon në burg për shkak të një rrengu të bërë nga shefi i komisariatit të policisë Jusufi. Umut tashmë quhet Mert, duke mos mbajtur mënd asgjë nga fëmijëria e tij përpara rrëmbimit. Ai është pranë Xhelalit, bosit të mafias dhe vajzës së tij të adoptuar Melek, e cila në fund zbulon se Xhelali është në të vërtet babai i saj biologjik.

Me pjesëmarrjen e aktorëve më të mirënjohur turk ku në cast-t bëjnë pjesë:

 • Çağatay Ulusoy – Sarp Yılmaz
 • Aras Bulut İynemli – Mert Karadağ/Umut Yılmaz
 • Çetin Tekindor – Celal Duman
 • Mustafa Uğurlu – Yusuf Kaya
 • Nihal Koldaş – Füsun Yılmaz
 • Bensu Soral – Melek Yıldız
 • Damla Colbay – Eylem
 • Yıldıray Şahinler – Hasan
 • Rıza Kocaoğlu- Davut
 • Gözde Kansu – Yeşim Duman
 • Mehmet Yılmaz Ak – Yaşar

Seriali pritet që të ketë një audiencë rekord duke parë eksperiencën e mëparëshme të Ezel apo Kuzey Guney, hit-seriale këto të transmetuara më parë në Televizionin Klan duke arritur shikueshmërinë e të gjitha grupmoshave./imalbania.com/