Zyrtare: Ja cila do te jete aktorja ne rolin e Sulltaneshes Kosem!

Shume emra te famshem u perfolen per rolin e sulltaneshes Kosem, ku nder emrat me te lakuar ishin Hazal Kaya, Beren Saat dhe Tuba Buyukustun. Por, ashtu si edhe produksioni njoftoi muaj me pare, aktorja qe do luante ne rolin e Sulltaneshes Kosem nuk do te ishte e njohur per publikun turk dhe keshtu rezultoi. Diten e sotme produksioni ka zyrtarizuar emrin e aktores qe do te luaje rolin e sulltaneshes Kosem. Eshte fjala per aktoren e re Bensu Soral.

hande soral

Pritet qe ky serial te jete sukses ne Turqi per shkak te interesit qe publiku ka shfaqur por diten e sotme publiku ne nje fare menyre eshte zhgenjyer pasi ne kete rol prisnin rikthimin e Beren Saat ne ekran, ku me votat e publikut, ajo ishte me e votuara per te luajtur rolin e sulltaneshes Kosem. “Kosem Sultan” fillon transmetimin ne Shtator 2015 ne kanalin e mirenjohur turk STAR TV, çdo te merkure ne oren 20:00.

fft16_mf5557425