Abuzoi seksualisht me nxënësen e mitur / Dënohet roja i shkollës në Kamëz

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 12 vite burg, rojen e shkollës 9-vjeçare në Kamëz, Abas Doga i cili abuzoi seksualisht me të miturën 15-vjeçare.

Skandali u zbulua pas denoncimit të vajzës qeshorin e vitit 2020. Sipas prokurorisë, ai përdorte filmime të bëra prej tij për të shantazhuar vajzat e mitura.

E gjithë ngjarja ka nisur në vitin 2019, në muajin mars, kur Doga përndiqte 15-vjeçaren dhe e kërcënonte se do i tregonte prindërve të saj që ajo dilte me shoqet larg shtëpisë. Pas abuzimit seksual, 65-vjeçari e shantazhoi të miturën për një vit rresht.