Alketa Vejsiu rikthen pas katër vitesh “X Factor”

Ishte viti 2015, edicioni i cili u mendua si i fundit për spektaklin e talenteve të muzikës “X Factor” në TV Klan.

Ndërsa prej shumë vitesh nuk u shfaq më në ekran dhe u “zëvendësua” nga programe si “Your Face Sounds Familiar” dhe Virtuozët, mesa duket TV Klan ka menduar të rinovojë patentën e spekaklit të njohur për talentet e muzikës.

Sipas Anabel.al, “X Factor” do të rinisë së shpejti në ekranin e TV Klan nën drejtimin e Alketa Vejsiut.

Moderatorja para disa ditësh gjithashtu dha sinjalet e para që njoftonin spektaklin, duke pyetur gjithashtu edhe ndjekësit e saj në Instagram nëqoftëse donin që talent show të rikthehej përsëri.

“X Factor” sipas burimeve të IMA kohë më parë, u mbyll për arsye të mungesës së talenteve, por mesa duket rivalizimi i Top Channel me “The Voice Kids” dhe “Top Talent” ka bërë që TV Klan të mendojë për një rikthim të dytë./IMAlbania.com/