Apple shton kërkimin me zë në telekomandën e tij

Apple njoftoi sot se Apple TV, është duke sjellë një përvojë revolucionare në dhomën e ndenjes në bazë të aplikacioneve të ndërtuara për televizionin. Aplikacionet për Apple TV ju lejojnë të zgjidhni se çfarë do të dhe kur do ta shikoni atë . Të gjitha paisjet Apple TV përmbajnë Siri, kështu që ju mund të kërkoni me anë të zërit tuaj për shfaqje televizive dhe filma nga të gjithë ofruesit në të njëjtën kohë.

 

Telekomanda e re 4G Apple TV

Të gjitha TV e rinj të  Apple janë të ndërtuar me një brez të ri të pajisjeve të cilët kanë një performancë të lartë dhe prezantonjnë një ndërfaqe intuitive dhe argëtuese për përdoruesit duke përdorur Siri Remote. Apple TV përbëhet nga sistemi operativ tvOS , të bazuar në paisjet e tjera Apple me  iOS Apple, duke bërë të mundur që miliona programues të iOS  të krijojnë aplikacione të reja  dhe lojra posaçërisht për Apple TV dhe dërgimin e tyre direkt për përdoruesit përmes  Apple TV App Store marketit online të programeve për televizorët me këtë sistem operativ.

Telekomanda e re Siri thjeshton mënyrën se si ju zgjidhni, për të lundruar nëpër përmbajtjen tuaj të preferuar duke sjellë një menyrë të re të perdorimit të AppleTV duke përdorur prekjen. Shtimi prekjes në ekran të Apple TV krijon një përvojë të lidhur, madje edhe nëse ekrani i televizorit është në anën tjetër të dhomës.

Me Siri, ju mund të përdorni zërin tuaj për të kërkuar shfaqje televizive dhe filma me titull, zhanër, cast-in apo edhe popullaritetin, duke e bërë të lehtë për të kërkuar  gjëra të tilla si “ Shfaq NewGirl”, “Gjej filma të mirë qesharake të viteve ‘ 80 “,” Gjej filma me Jason Bateman dhe “Gjeni emisionet më të popullara për fëmijët. Apple TV do të kërkojë iTunes dhe programet më popullore nga Netflix, Hulu, HBO dhe Shoëtime, duke shfaqur të gjitha mënyrat që rezultojnë për shfaqje televizive dhe filma që mund të jenë duke  luajtur. Siri gjithashtu ofron kontroll, rishikim, dhe navigacion në ekran, si dhe qasje të shpejtë në informacione rreth sportit dhe motit.

 

Apple TV i ri do të jetë në dispozicion në fund të muajit Tetor duke filluar nga  149$ (Amerikan) për një model 32GB dhe 199 $ (Amerikan) për një model 64GB nga Apple.com. Një version i ri beta Xcode® është në dispozicion për programues që përfshin tvOS SDK.

IMA / J.Kasaj

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.