Çështja e detit, Rama takon sot Mitsotakis në Athinë

Kryeministri Edi Rama, do të zhvillojë një darkë punë me homologun e tij grek, Kiriakos Mitsotakis, sot në orën 21:00.

Takimi do të zhvillohet në pallatin Maximos në Athinë.

Rama viziton Greqinë në cilësinë e kreut të OSBE dhe çështja e detit pritet të jetë një nga diskutimet që do trajtohen.