Disney publikon datat e premierave për Star Wars: Episode IX, Indiana Jones dhe Frozen 2

Walt Disney dhe Lucasfilm ka anoncuar datat e lancimit të tri filmave hit të cilat priten me mjaft interes nga publiku: Star Wars: Episode IXIndiana Jones dhe Frozen 2.

I drejtuar nga Colin Trevorrow, Star Wars: Episode IX është vendosur për në datën 24 Maj 2019, kurse Indiana Jones me Steven Spielberg do të dali në teatër më 10 Korrik 2020.

Disney po ashtu ka njoftuar edhe sequelin e shumëpritur të Frozen, Frozen 2 i cili do të shfaqet në ekranin e madh më 27 Nëntor 2019.

Kompania, ka lancuar edhe datën e filmit “live-action” Lion King, i cili do të shfaqt në kinema më 19 Korrik 2019.

Po ti a je i lumtur për filmat e rinj të Disney? Ndaje gëzimin me ne në koment!

REKLAMA
REKLAMA

TË NGJASHME

Postimi Tjetër

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

orgesa zaimi shiu i tetorit

Reklama

klinika dentare lako
menudixhitale

TË FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist