Disney publikon trailer-in e filmit Mulan | VIDEO

Tashmë e dini që filmi live action i Mulan, bazuar në filmin e animuar me të njëjtin titull, do të ketë premierën në platformën streaming Disney+.

LEXO EDHE:

Filmi Live-Action i ‘Mulan’ premierë në Disney+

Premiera do të vijë vetëm për Shtetet e Bashkuara dhe në disa shtete të tjera ku Mulan mund të shfaqet si në sallat e kinemasë dhe në formatin digital. Kujtojmë që për të parë Mulan në SHBA në profilin e Disney+ duhet të paguash një kosto ekstra prej 29,99 dollarësh që garanton një “access premium” për të gjithë kohën e abonimit.

Tre javë nga premiera, Disney+ ka publikuar sot një trailer dhe një poster:

Disney i beson aktores kineze rolin kryesor në filmin “Mulan”

Filmi ka për regjizor Niki Caro dhe skenarist Rick Jaffa & Amanda Silver dhe Elizabeth Martin & Lauren Hynek.

Liu Yifei është përzgjedhur në rolin e protagonistes Hua Mulan pas një casting që ka zgjatur një vit.

Filmi i animuar me metrazh të gjatë doli në kinema në vitin 1998 dhe ishte kandidat për një çmim Oscar dhe dy Golden Globe.