Drogë në shtëpi, arrestohet 47-vjeçari në Bulqizë

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Policia në Bulqizë ka vënë në pranga një 47-vjeçar me precedent të mëparshëm penal.

Gjatë kontrollit në banesë 47-vjeçarit iu gjet dhe iu sekuestrua 1.2 kg lëndë narkotike dhe disa kubikë ku kishte kultivuar fara cannabis sativa.

Sipas asaj që mëson Ora News bëhet fjalë për shtetasin e identifikuar si Artan Sejdi.

“Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë arrestuan në flagrancë shtetasin A. S., 47 vjeç, banues në Bulqizë (person me precedent të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve).

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”, njofton Policia.