Edi Rama i kërkon falje gazetares dhe emisionit “Le Iene” pas akuzës së rëndë!

Albanian Prime Minister Edi Rama and his Serbian counterpart give a press conference after their meeting in Belgrade on November 10, 2014. Rama arrived on November 10 as the first Albanian prime minister visiting Serbia in 68 years, amid tensions risen over recent football incidents showing the fragility of region's stability. AFP PHOTO / ANDREJ ISAKOVIC (Photo credit should read ANDREJ ISAKOVIC/AFP/Getty Images)

Edi Rama pranoi sot në Studio e Hapur e Eni Vasilit se ka gabuar në akuzat e tij ndaj kanalit italian Italia 1, emisionin  etë cilës “Le Iene” e kishte cilësuar kazan që kishte shfaqur pamje të vjetra lidhur me një dokumentar në Bulqizë, ku shfaqeshin fëmijë duke mbledhur krom me duar.

Rama i quajti “media kazan”, vjen përgjigja e gazetares italiane të “Le Iene” ndaj kryeministrit | VIDEO

“Fola nga informacioni që kisha marrë nga publiku i indinjuar në Facebook dhe mendova se bëhej fjalë për pamje të vjetra. Gabova, pasi nuk e kisha parë vetë emisionin dhe kërkoj falje për këtë” – tha Rama.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.