Erjon Veliaj konlfiktohet me gazetaren e Fax News | VIDEO

Pas takimit te sotem te grupit parlamentar ne ambientet e Kuvendit, Erjon Veliaj pasi u konfliktua me deputetet e opozites ne daljen e tij per mediat ka vazhduar nje debat te forte me gazetaren Ambrozia Meta.

Replikat mes Erion Veliajt dhe gazetares:

Ambrozia Meta: Zoti Veliaj ju thatë që Tetri bëhet patjetër, ndërsa aktorët kanë paralajmëruar grevë nëse kjo ndodh, do të përdorni dhunë ndaj protestuesve ashtu siç keni bërë te liqeni?

Veliaj: Faleminderit për pyetjen nga ‘Fax News’, pata një shans që të bisedoja me pronarët tuaj, pasi ishin të vetmit që erdhën në dëgjesën për Teatrin. Por e kuptoj kur një televizion është edhe aktor…

Ambrozia Meta: Përgjigju pyetjes mos fol për pronarët, të pyeta për Teatrin dhe artistët Veliaj: Po i përgjigjem po duhet të kesh respekt, ne duhet të biemë dakord, në të kundërt ajde këtu dhe nëse të qëndrojnë kamerat vazhdoje ti konferencën. (Pak pushim dhe vijon) Dua t’iu ftoj me dashamirësi që ne vërtetë jemi televizion dhe duhet ta rrisim punën tonë, duhet të rrisim klikimet, po ne duhet të mendojmë dhe për më tej, se pas gazetares do bëhesh nënë dhe do çosh fëmijët te Teatri.

 

Kujtojme qe Ambrozia Meta ishte gazetarja e cila para pak javesh gjithashtu vendosi perballe nje pyetje teper te sikletshme Kryeministrin Rama i cili ne mungese te pergjigjes u largua nga salla e koferences per shtyp./IMA/

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.