Gentian Zenelaj deklarat për Edi Ramën: “Hollë hollë një lugë supë e ke ngrënë edhe ti nga “paratë e pista” të Agon Channel”

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Një luftë e madhe që është shpalluar mes televizionit Agon Channel dhe qeverisë shqiptare ka mbizotoruar ekranet shqiptare këto ditë. Sulmi pa fakte për sekuestrimin e Agon Channel ka indijuar të gjithë figurat kryesore të këtij televizioni dhe jo vetëm. Njëri prej tyre dhe një ndër figurat kryesore të këtij televizioni Gentian Zenelaj ka reaguar në profilin e tij zyrtar në Facebook duke shkruar:

Lekë të pista zoti Kryeministër???? Por po harron që nga ato lekë të “pista” ushqehet familja ime zoti Kryeminister..e imja dhe e qindra kolegeve te mi…dhe mos harro zoti Kryeminister….që ti më merr një pjesë të majme me taksa zoti Kryeminister…pothuajse 30%…dhe nuk është pak…dhe këto shkojnë te mjeket…pensionistet..mësuesit..te administrata….por shkojnë edhe te bodyguardet e tu..te nafta e makines tënde superlluksoze….te armata që të ndjek nga pas…te fushata jote bombastike…te posterat e tu…te reklama jote…madje deri edhe tek kolltuku ku ke vënë bythët zoti Kryeministër….dhe pretendon që ke shumë muaj që e di që janë para të “pista” dhe po ashtu ke muaj e muaj qe e taton rrogën time nga “paratë e pista”…prandaj hollë hollë një lugë supë e ke ngrënë edhe ti nga “paratë e pista” të Agon Channel…..Vërtetë kjo ska bythë ku të rrijë ..por me zemër të them:
TË PAST BA MIR ZOTNI KRYEMINISTËR

Emisioni i tij “Ca Thu” është në investigim e sipër për cdo hap që është ndërmar nga qeveria shqiptare, duke nxjerr cdo lloj informacioni dhe duke informuar publikun. Agon Channel vazhdon punën normalisht duke qënë në gadishmëri të çdo sulmi tjetër.

IMA / G. Qerimi

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!