Ashpërsohen masat! Qeveria greke merr vendimin: Kush kapet në kufi me Covid kthehet në Shqipëri AKTUALITETRAJONI Ashpërsohen masat! Qeveria greke merr vendimin: Kush kapet në kufi me Covid kthehet në Shqipëri

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Masat në Kakavijë janë ashpërsuar. Duke filluar nga dita e hënë qytetarët që do të dalin pozitiv në testet e shpejta dhe ato PCR nuk do t’u lejohet hyrja në territorin helen.

Veç kësaj do të ketë edhe gjoba për personat e prekur me Covid-19 nëse tentojnë të hynë ilegalisht në Greqi.

Deri më tani personat që dilnin pozitiv në kontrollet e palës greke ne Kakavijë karantinoheshin 14 ditë. Pas ditës së hënë ata nuk do të mund të hyjnë dot në Greqi.