Humb jetën gazetarja e News 24

Gazetarja e News 24, Enkelejda Skënderasi, e cila përcillte ngjarjet nga rrethi i Korçës, ka humbur jetën gjatë një aksidenti automobilistikë teksa ishte në krye të detyrës.

Automjeti fuoristradë me të cilën udhëtonte gazetarja ka rrëshqitur teksa zbriste tatëpjetën e fshatit Panarit.

Bashkë me Skënderasin kanë qenë edhe tre operatorë, të televizioneve të tjera që kanë marrë dëmtime të lehta.

Mësohet se gazetarja ka marrë goditje në kokë dhe për këtë arsye nuk ka mundur të mbijetojë.

Stafi i gazetarëve të Top Channel jep ngushëllimet e tij, familjes së Enkelejdës dhe televizionit News 24 për kolegen tonë të ndarë nga jeta.