Infektohet me koronavirus aktorja e njohur korçare

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Drejtoresha e qendrës së Artit dhe Kulturës në Korçë Zamira Kita ka rezultuar me Covid-19. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se bashkë me të i infektuar është dhe bashkëshorti i saj.

Mësohet se ajo dhe bashkëshorti janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë karantinuar në banesë.

Ndërkohë është vënë re mungesa e saj në festivalin e komedisë KoKoFest, një organizim i kryer përherë nga vet Zamira ndërkohë që këtë vit aktorja e famshme është karantinuar në shtëpi.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!