Jamie Foxx dhe Joseph Gordon-Levitt protagonist të filmit “Project Power”

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Film i ardhshëm i Netflixit, “Project Power”, ka disa vjet që është në realizim e sipër, por pritja për ta parë filmin e zhanrit aksion dhe fantastiko-shkencorë është pothuajse gati.

Platforma e njohur digjitale e ka publikuar trailerin e parë të filmit, i cili do të filloj së transmetuari për publikun e gjerë nga 14 gushti i këtij viti, transmeton Koha.

“Project Power” zë vend në një botë imagjinare ku një drogë e veçantë u jep njerëzve të zakonshëm, aftësi mbinatyrore për vetëm pesë minuta. Një baba, i portretizuar në film nga Jamie Foxx, duhet të shpëtojë vajzën e tij nga prodhuesit e këqij të kësaj droge, derisa në misionin e tij ndihmohet edhe nga disa aleat të papritur.

Në film, krahas yllit hollywoodian luajnë edhe aktorët, Joseph Gordon-Levitt, i cili vjen në rolin e një detektivi që e ndihmon personazhin e Foxxit, Dominique Fishback, Machine Gun Kelly, Rodrigo Santoro, Amy Landecker dhe Allen Maldonado.

Filmi “Project Power” e shënon hapin e parë të rëndësishëm për dyshen e regjisorëve, Ariel Schulman dhe Henry Joost, si dhe është projekti i tyre më i madh deri më tani. Në të kaluarën, ata së bashku e kishin bërë regjinë e filmave të tillë si: “Catfish”, “Viral”, “Nerve”, “Paranormal Activity 3” dhe “Paranormal Activity 4”.

Sa i përket yjeve të hollywoodit, Foxx dhe Gordon-Levitt, që të dy aktorët kanë luajtur në disa filma të mëdhenj përgjatë ketyre vjetëve të fundit.

Foxx së fundi ka luajtur në projektet: “Just Mercy”, “Robin Hood” dhe “Baby Driver”, derisa Gordon-Levitt ka luajtur në filmat, “Snowden”, “7500”, “Star Wars: The Last Jedi” dhe “Knives Out.”

Derisa situata e fundit e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit e ka penguar punën rreth disa filmave hollywoodian dhe serive të njohura televizive, kompania “Netflix” ka vazhduar të lansojë projekte të reja edhe gjatë kohës së karantinës.

Platforma e njohur digjitale së fundmi i ka sjell publikut tre filma me buxhet të lartë si, “Extraction” me protagonist aktorin australian Chris Hemsworth, “The Last Days of American Crime” dhe “The Old Guard”, ku në rolin kryesorë luan ylli i listës A në Hollywood, Charlize Theron.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!