Korça mbulohet nga dëbora! Trashësia arrin deri në 10 cm, probleme me energjinë elektrike në disa zona

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Qyteti i Korçës dhe zona e Dardhës janë zgjuar ditën e sotme të mbuluara ‘me të bardha’. Dëbora ka arritur nga 5 deri në 10 cm.

Të gjitha akset rrugore në qytet janë të zbardhura me dëborë. Nga kjo janë krijuar disa probleme me energjinë elektrike në zonat malore si Gore, Vithkuq, Moglicë, Lozhan dhe Mokra e Sipërme.

Dëbora nisi në Korçë mbrëmjen e djeshme dhe vijoi deri në orën 2:00 duke zbardhur të gjithë qytetin. Të gjitha akset nacionale paraqiten me prezencë dëbore, ku gjatë natës është punuar me borëpastruese dhe kriposje.

BurimiDosja.al
Artikulli paraprakVlorë/ Traileri merr flakë në orët e para të mëngjesit
Artikulli tjetërBrenda 45 ditësh, Stambolli mund të mbetet pa ujë