Koronavirusi në Korçë: Në 24 orët e fundit janë paraqitur në urgjencë 80 raste të reja

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Në 24 orët e fundit janë paraqitur në urgjencën e Korçës 80 raste të reja.

Sipas nëndrejtoreshës së spitalit, në pneumologji-karantinë janë të shtruar 10 deri 15 raste maksimumi, në pritje të tamponit.

“Pas konfirmimit të tamponit dhe në varësi të gjendjes, pacientet transferohen në Tiranë ose dalin në shtëpi me mjekim ambulator”, tregon nëndrejtoresha e spitalit të Korçës.

BurimiOra News
Artikulli paraprakAksidentohet Françeska Jaçe në rreth rrotullimin e Nartës, humbi kontrollin e mjetit
Artikulli tjetërE mbijetura e tragjedisë së familjes Josifi, Blerta tregon kush i nxiti: Unë u izolova e para, Anisa e bëri në mënyrë drastike