“Kurt Sejit dhe Shura”, seriali turk më i ri me aktor protagonist Kivanc Tatlitug

“Kurt Sejit dhe Shura” (Kurt Seyit ve Şura), është seriali më ri prodhuar nga kompania e filmit turk “Ay Yapim” me aktorët protagonist Kıvanç Tatlıtuğ dhe Farah Zeynep Abdullah. 

Seriali flet për një histori dashurie midis dy personazheve Kurt Sejit dhe Shura. Ata jetojnë në Rusi një jetë të lavdishme, dhe me pas zhvendosen në Stamboll. Skenari bazohet në romanin e Nermin Bezmen. Nje histori dashurie që daton në vitet 1920. Ndryshimi i bilancit të periudhës në historinë e botës në ngjarje të mëdha për serialin do të kalojë përmes një procesi të gjatë të përgatitjes.

Xhirimet e serialit vazhdojnë akoma dhe shohin si skenarist Ece Yörenç dhe regjisor Hilal Saral.
Seriali do të fillojë ne muajt e parë të vitit 2014 në kanalin turk Star Tv.

kurt seyit she shura 1
Njihuni me personazhet kryesor të serialit dhe zbuloni cilët janë ata.

KURT SEJIT: Një oficer turk në ushtrinë ruse

Kurt Seyit Eminof është i biri i një familje turke. Shërbeu në ushtrine e Perandorise Ruse ashtu si babai i tij, i cili shërbeu në regjimentin rojet e nderit, lideri i gjallë dhe një oficer i suksesshëm.
Kurt Sejit rritur që nga fëmijëria si një ushtar, ashtu si edhe babai i tij, pas përfundimit të shërbimit ushtarak
ëndrra e tij ishte për të siguruar jetesën në territorin e familjes. Ushtar besnik deri në vdekje për miqtë,
një ndjenjë shumë të zhvilluar të drejtësisë gjithashtu të ngrohtë, i mëshirshëm dhe flirtues.
I gjithe fati i tij ndryshon kur ai njihet me Shuran, mbas revolucionit në Rusi.
Marredhenia me Shuranin e rrit me tej rrezikun. Dashuria Kurt Sejitit për luftën e tij familjare,
një aventurë shumë e trazuar, do t’a zhvendos atë në Stamboll.

kurt seyit she shura 2
SHURA: Vajza e bukur e një familje fisnike

Shura është nje vajzë pasanike dhe nje vajzë e bukur e një familje Ruse. Për herë të parë mori pjesë në një ballo në Petrograd dhe atje ajo njohu Kurtin dhe nga momenti i parë qe takohet ajo bie në dashuri me atë.
Kjo dashuri e penguar, pavarësisht nga intrigat u bë edhe më e fortë. Një dashuri e stuhishme e mbushur plot emocione dhe aventura.

Një prodhim i kompanisë prestigjoze Ay Yapim, e cila ka realizuar serialet më në zë si, Ezel, Karadayi, Fatmagyl, Kuzey Guney, 100 Dakika, Son, Ask i Memnu, Menekshe dhe Halili, Shamikuqja, etj.
Një serial me një histori fantastike plot dashuri, aksion, dhimbje dhe intriga, me protagonist kryesor aktorin më te famshëm Kivanc Tatlitug.