Lutja e Ballistit nga qelia: Më jepni një televizor të shoh ndeshjen

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

“Ballisti” ka vetëm një dëshirë: të mund të shoh ndeshjen e kombëtares sonë me Serbinë, edhe pse ndryshe nga planet e tij do duhet ta ndjekë nga qelia.
“I lutem shtetit dhe policisë të më mundësojë një televizor ku të shoh ndeshjen”, – është kërkesa që Morina ka bërë përmes avokatit të tij i cili takoi të riun nga Kukësi këtë pasdite.

Ismail Morina, i njohur ndryshe si “njeriu i dronit” pasi ngriti flamurin e Shqipërisë së Madhe në stadiumin e Partizanit në Beograd, u arrestua në orët e para të mëngjesit të së mërkurës për armëmbajtje pa leje. Tashmë ai ndodhet në dhomën e izolimit në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, pa asnjë shans për ta ndjekur ndeshjen e shumëpritur në stadiumin “Elbasan Arena”.

Morina u kap me një pistoletë Zastava në brez nga ku dyshohet se ka qëlluar njëherë, dhe një pistoletë TT në makinën e tij. Me ndryshimet në Kodin Penal ai rrezikon për akuzën e armëmbajtjes pa leje, nga 7-15 vjet burg.

Marre nga Shqiptarja.com

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!