Ndërron jetë një nga anëtarët e “Parodistëve të Vlorës”

Është ndarë nga jeta ditën e sotme një nga anëtarët e grupit humorisitik mjaft të njohur për shqiptarët, “Parodistët e Vlorës”.

Sipas raportimeve njoftohet se Muhamet Liko ka ndërruar jetë ditën e sotme për shkak të një ataku kardiak pas kryerjes së një kontrolli periodik shëndetsor.

Prej vitesh “Parodistët e Vlorës” janë personazhe të pandarë nga ekrani qysh nga shfaqja e tyre për herë të parë në vitin 1967.

Katër paraodistët Afrim Agalliu, Agron Hamo, Mane Lumani dhe Muhamet Liko u shfaqën së bashku për herë të fundit në skenën e teatrit “Petro Marko” në Vlorë disa ditë më parë

InfoMedia Albania i shpreh ngushëllime familjes dhe kolegëve të zotit Liko!./IMA/

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.