Nga Tirana drejt Elbasanit/ Ndalohet në mes të rrugës makina me 30 kg hashash, dy në pranga

Policia e Elbasanit ka arritur të sekuestrojë 30 kg hashash gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj të enjteje.

Lënda narkotike ndodhej në mjet, i cilit ishte duke lëvizur nga Tirana drejt Elbasanit rreth orës 02.00.

Gjatë operacionit efektivët vunë në pranga dy persona: Ildi Dushkun, që ka qenë në burg për plagosje dhe Ylli Spahon që vjet ka lënë qelinë.