Pamjet e aksidentit ku humbi jetën mjekja shqiptare, Mercedesi ‘i bërë copash’; Flet partneri: Ajo ishte një yll, donim të bënim fëmijë…

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Eneida Doko, mjekja shqiptare që jetonte dhe punonte në Gjermani prej pak vitesh, u nda nga jeta si pasojë e një aksidenti të rëndë të ndodhur javën e kaluar.

Eni, siç e njihnin të gjithë, humbi kontrollin e makinës së saj tip Mercedes Benz GLA, në rrugën Ammerlander, goditi një ndarëse trafiku dhe u përplas me një shtyllë betoni. Dëshmitarët kanë thënë për mediat vendase se makina u rrotullua dhe përfundoi në një kanal.

Kolegët e saj gjermanë shkuan me urgjencë në vendin e ngjarjes dhe e nxorën me shenja jete nga Mercedesi i “bërë copash”. 34 vjeçarja u dërgua në spital por fatkeqësisht nuk mundi t’u mbijetojë plagëve të shumta.

Lajmi i trishtë për vdekjen e Eni Dokos ka shkokuar të afërmit dhe gjithë kolegët e saj. Për gjermanen BILD, ka folur dhe partneri i saj, i cili ka thënë se donin të martoheshin dhe të bënin fëmijë.

“Ajo ishte një yll që ndriçonte dhe përçonte lumturi e dashuri kudo. Ne donim të martoheshim, të bënim fëmijë. Ishte e aftë të fliste pesë gjuhë dhe ia doli që të mësonte gjermanishten në mënyrë të përsosur brenda një viti. Për të ishte shumë e rëndësishme që ti fliste njerëzve për vendlindjen e saj, Shqipërinë”, ka thënë Thorsten Wassermann.