Pas Ertugrul dhe Kosem, nis xhirimi i një tjetër seriali historik

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Pas suksesit të jashtëzakonshëm të serialeve Sulejmani i Madhërishëm, Kosem dhe Ertugrul një tjetër superproduksion historik pritet të nisë transmetimin së shpejti në Turqi.

Bëhet fjalë për serialain Fatih, ku në rolin kryesor do të luajë aktori i mirënjohur Kenan Imirzalioglu, i njohur në Shqipëri për rolin e famshëm të Ezelit në serialin me të njëjtin emër, transmetuar në Tv Klan. Xhirimet kanë filluar e teksa në media janë publikuar edhe fotot e para nga “fushëbeteja”, transmetimi i serialit do të nisë së shpejti në “Kanal D”.

Sipas “Hurriyet”, Imirzalioglu prej 8 muajsh po përgatitet itensivisht nga 2 orë çdo ditë për rolin e ri. Ai po merr mësime se si të kalërojë dhe se si të përdorë shpatën.

Seriali i ri do të flasë për jetën e Fatih Sulltan Mehmetit, pushtuesit të Stambollit. Gjithçka është përgatitur me kujdesin më të madh dhe duke u bazuar mbi faktet historike. Imirzalioglu në serial do të përdorë një veshje prej metali që peshon 17 kilogramë krahas 7 kostumeve të tjera dhe 6 llojeve të ndryshme të shpatash dhe mjeteve të tjera luftarake.

Në serialin e ti do të luajnë edhe aktorët e famshëm turq Çetin Tekindor, Gurkan Uygun, Sedef Avci, Buşra Develi dhe Hazal Filiz Kuçukkose.

/tvklan.al

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!