Qentë zbulojnë kanibalin 41-vjeçar në Berlin, arrestohet mësuesi i matematikës

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Policia ka arrestuar një burrë të dyshuar për vrasje të motivuar seksualisht dhe kanibalizëm pasi kockat e një viktime u gjetën në një park në Berlinin verior.

Ekspertët e Forenzikës përcaktuan se eshtrat i përkisnin një 44-vjeçari i cili u zhduk dy muaj më parë.

Mediat gjermane raportojnë se ishin qentë Sniffer e çuan policinë në banesën e të dyshuarit në Berlin. Mësohet se ai është një mësues 41-vjeçar i matematikës.

Eshtrat e 44-vjeçarit u gjetën në parkun Buch më 8 nëntor nga njerëzit që ishin duke shëtitur.

Një polic i tha të përditshmes së Berlinit BZ se një kockë ishte “plotësisht pa mish” dhe kishte indikacione të tjera “që na bëjnë të dyshojmë fort se Stefan T ishte viktimë e një kanibali”.

Vrasësi i dyshuar, i quajtur vetëm si Stefan R. kishte vizituar “dhomat e bisedave përkatëse në internet”, njoftoi agjencia gjermane e lajmeve DPA.  Është zakon që sipas ligjeve gjermane të privatësisë të mos zbulohen mbiemrat në hetimet policore.

Stefan T, një inxhinier elektrik, u largua nga banesa e tij pak para mesnatës së 5 shtatorit dhe më vonë u raportua i zhdukur nga shokët e banesës.

Media gjermane po krahason këtë rast me atë të Armin Meiwes, një kanibal gjerman i burgosur përjetë në vitin 2006. Ai u zbulua se kishte takuar viktimën e tij në internet për njerëzit e interesuar në kanibalizëm. Ai filmoi vrasjen dhe prokurorët thanë se 44-vjeçari Meiwes, kishte vrarë viktimën e tij, një mashkull 43-vjeçar mashkull për kënaqësi seksuale.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!