Rama ju kërkon falje qytetarëve dhe tërhiqet nga fyerjet dhe kërcënimet

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Kryeministri Edi Rama ka ndryshuar qendrim ndaj qytetarëve shqiptarë, duke bërë hapa pas në gjuhën e tij të urrejtjes, fyerjes dhe këcënimeve ndaj tyre.

Me anë të një postimi në Facebook, Rama ju kërkon falje qyetarëve shqiptarë për fyerjet, arrogancën dhe kërcënimet që ju ka bërë çdo ditëm por nuk harron të lëshojë thumba ndaj kundërshtarëve të tij politikkë.

Rama justifikohet se bën debat me militantët dhe simpatizantët e opozitës, pasi ata dinë të bëjnë debat më mirë se ata që merren me politikën zyrtare brenda partisë.

Ja postimi i Ramës:

Miq! Kush nga ju ka menduar se e kam fyer ne replikat e mia, ndjese! Nuk eshte kurre ky qellimi dhe as arsyeja pse une replikoj me ju, qofshi urrejtesit e mi me te medhenj! Une s’kam kurresesi asgje personale me askend, thjesht debatoj, pa dorashka, me ata qe sulmojne e shpeshhere shajne! Disa thone qe tallem, por jo, kurresesi, perndryshe nuk do harxhoja asnje sekonde me replika e me bam e bume ketu… Disa thone s’bejne kryeministrat keshtu, por jo, une vertete jam perkohesisht kryeminister, por s’kam qene e s’do jem asnjehere asgje tjeter perveçse ky qe jam! Ka dhe disa demokratikas qe kujtojne se bejne lufte politike me mua ketu e shajne e nuk pushojne, mendim ndryshe thone, por jo, sharja s’eshte mendim fare. Megjithate as ata s’dua t’i bej te ndjehen keq! Debati me terheq shume dhe te ma bejne hallall, kur s’e kam dot me ata qe keta votojne, sepse jane pa lidhje, s’kam me ke e bej tjeter perveçse me ta direkt – jeni padiskutim me te veshtire ne debat se ata qe ju perfaqesojne ne mexhelis:-) Nejse, s’po e zgjas me tutje. Perqafime pa parti🤗

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!