Regjistrohet në gjykatë partia e Jozefina Topallit, “Lëvizja për Ndryshim”

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Gjykata e Tiranës ka regjistruar partinë e ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli, “Lëvizja për Ndryshim”.

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën për të regjistruar partinë politike të drejtuar nga Topalli.

Partia, e cila do të ketë si akronim gërmat LN, thuhet se u themelua nga Topalli,

Adela Kryeziu, Evald Serreqi dhe Najada Selmani dhe një numër anëtarësie prej 5,199 personash.

Ngjyrat e partisë do të jenë e bardha, bluja dhe portokallia.

Ish-kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli ka krijuar një lëvizje politike, për të garuar në zgjedhjet e 25 prillit. Më herët, parti krijoi deputeti Myslym Murrizi. Ndërsa ish-deputetja e PD-së Hajdari krijoi një lëvizje politike ‘Nisma’.

 

BurimiFax.al
Artikulli paraprakSeriali “The crown”për jetën e tyre, duket se nuk i pëlqen familjes mbretërore; Ja cilat janë komentet që kanë thënë
Artikulli tjetërU rikonfirmua në krye të LSI/ Kryemadhi: S’gjej dot fjalë t’ju shpreh mirënjohjen