Rrethohet Kruja/ Edhe 7 raste me koronavirus, 2 punonjës të fasonerisë; të tjerët familjarë

Punetore te nje fabrike fasonesh te kompanise "Felix", ne qytetin e Shkodres./r/n/r/nWorkers, of a factory on apparel company "Felix", in Shkodra.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Konfirmohen 7 raste të reja me COVID-19 në rrethin e Krujës. Nga 30 tamponë të tjerë të bërë në rrethin e Krujës, 7 persona kanë rezultuar pozitivë. Sipas burimeve të prekurit janë kryesisht kontakte të punonjësve të fasonerisë dhe dy punonjese.

Kruja ka gjithsej 58 raste dhe kryesisht të gjitha janë zbuluar ditët e fundit pas shfaqjes së koronavirusit në një fasoneri. Dje policia ndëshkoi me gjobë tre punonjës të fasonerisë së Krujës që është mbyllur prej 15 prillit pasi thyen karantinën.

Në këtë fasoneri pati raste me COVID-19 dhe punonjësit u detyruan të karantinoheshin por policia i gjeti jashtë banese dhe u vendosi gjoba nga 700 mijë lekë secilit.

BurimiGazeta Shqip
Artikulli paraprakSi do të mbyllet viti akademik? Besa Shahini: Në fund të prillit vendimi për shkollat, kemi gati dy skenare
Artikulli tjetërSot jemi të 12-tët më të shtrenjtë në botë; Si do të ndryshojnë çmimet e naftës në Shqipëri pas rënies në bursë