Rriten rastet me koronavirus në Mat, zbulohen pacientë të tjerë pozitiv

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Ka shkuar në 8 numri i të infektuarve me Covid-19 në Mat.

Nga 5 kampionët për analiza të marra një ditë më parë 2 prej tyre kanë rezoltuar pozitiv. Burime pranë NJVKSH thanë se dy rastet e reja janë brenda njërës prej familjeve të cilat dolën me Covid-19 një ditë më parë.

Të gjitha rastet janë të izoluara dhe monitorohen nga mjekët e familjes pranë Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Mat.

Një ditë më parë Bashkia e Matit ka bërë edhe dezinfektimin e banesave të familjeve të rezoltuara të infektuara në fshatin Urakë të Njësisë Administrative Rukaj.

Burimivizionplus.al
Artikulli paraprakRama u kujton qytetarëve kufizimin e vetëm të kësaj fundjave
Artikulli tjetërNga Tayna që fiton më shumë te Ledri Vula! Ja sa para mund të humbin këngëtarët shqiptarë këtë verë!