Sherr me policët kundër rregullave anti-Covid, shqiptari bashkë me shokët, plagosin 4 oficerë

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Të mërkurën në mbrëmje, kontrolli i policisë i kryer në Prato della Valle, çoi në pranga një shqiptar 27 vjeçar, një vajzë italiane dhe dy vëllezër ekuadorianë të moshës 25 dhe 23 vjeç, dhe një bashkatdhetar i tyre 28 vjeç, pasi katër oficerë u plagosën.

Grupi me rreth 20 djem, reaguan keq ndaj kontrollit, duke rezistuar dhe plagosur oficerët e patrullës.

Mediat italiane shkruajnë se shqiptari akuzohet gjithashtu për grabitje në përpjekje për të vjedhur një armë nga agjentët.

Të gjithë u gjobitën me shumë prej 400 euro secili për shkak të rregullave anticovid. Të rinjtë po pinin të izoluar në ishullin Memmia rreth orës 20:00, pa ndonjë distancë shoqërore. Disa prej tyre ishin sanksionuar kohët e fundit për episode të ngjashme dhe për mosrespektimin e rregullave anti-covid.