Shqipëria “merr frymë”: Fieri zonë e gjelbër, hiqen fashat orare të qarkullimit, ja rregullat e reja

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Kryeminstri Rama ka bërë me dije ndryshimet në masat kufizuese të vendosura që prej fillimit të Marsit. Rama ka bërë me dije se Fieri është pjesë e zonës së gjelbër. Ndërkohë që në zonat e gjelbra nuk ka më fashë orare për të lëvizur. Leja për dalje duke filluar që nesër në të gjithë vendin do të hiqen.

Autorizimet e makinave gjithashtu do të hiqen në të gjithë vendin dhe për makinat, ndërkohë që orari për të dalë në zonat e kuqe është deri në orën 21:00.

Fundjava do të vazhdojë të jetë pa qarkullim makinash./InfoMedia Albania/

Statusi i plotë i Ramës:

 

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!