Shtohet shërbim i ri në linjën e gjelbër, MSHMS: Këshillim psikologjik falas për çdo qytetar që ka shenja ankthi nga COVID19

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Në linjën e gjelbër 0800 40 40 është shtuar edhe një shërbim tjetër për këshillim psikologjik falas për çdo qytetar që ka shenja ankthi, frike apo pasigurie të shkaktuara nga COVID19.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vendosur në dispozicion gjatë epidemisë së COVID-19 linjën e gjelbër 0800 40 40 për këshillim lidhur me sëmundjen e koronavirusit, informacion për barnat me rimbursim dhe kontaktet me mjekun e familjes.

Shërbimi i ri që shtohet është për këshillim për probleme psikologjike të shkaktuara si pasojë e COVID19, për ankthin, frikën, stresin, ku psikologë të çertifikuar do të ofrojnë shërbim profesional dhe të sigurtë nga ora 08:00- 22:00.

Që nga fillimi dhe deri tani në linjën e gjelbër janë pritur 82 000 thirrje.

Urgjencat për sëmundjet, përfshi edhe COVID-19 do të vijojnë të referohen në numrin e Urgjencës Kombëtare 127!

BurimiBalkanweb
Artikulli paraprakPunësimi i Kazhanit dhe Sulos në UKT, reagon Erion Veliaj, ja si ‘i justifikon’
Artikulli tjetërUpsss! Mos ndoshta kjo ishte gafa më e rëndë në një reality shqiptar?