Telenovelat turke tani edhe Agon Channel, duke filluar nga fundi i nëntorit

Në ekranin e “Agon Channel” do të nisë një serial dramatik turk ,premierë ASI- i përshtatur në shqip me titullin Dashuri dhe Krenari. Prodhim i vitit 2007, i cili u trasmetua në televizionin kombtar turk “Kanal D”.
“Asi” ose “Dashuri dhe Krenari” është një serial dramatik turk, në të cilin luajnë një cast shumë i përzgjedhur aktorësh. Aktorë të personazheve kryesore janë Tuba Büyüküstün, e cila luan rolin e Asi Kozcuaǧlu që mban edhe titullin e serialit. Aktor protagonist është Murat Yıldırım, në rolin e Demir Doǧan. Në Shqipëri Murat njihet edhe si aktor kryesor në serialin tjetër turk “Dashuri dhe Ndëshkim” që transmetohet në “3 Plus”.

Data e saktë dhe ora e trasmetimit nuk janë bërë të ditur ende!
Më poshtë kemi publikuar edhe videon e episodit te pare te serialit dramatik turk rreth 10 minuta, ku mund ti hedhni nje sy.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.