Ashtu siç edhe u njoftua ditën e djeshme Top Channel përmes emisionit “Top Show” nga Alban Dudushi ka hapur studiot për të zhvilluar debatin midis studentëve protestues dhe Kryeministrit Edi Rama.

Ndërsa ftoi studentët përmes një formulari aplikimi, Top Channel ditën e sotme në orën 22.00 në Top Show do të hapi dyert për debatin i cili pritet të ketë interes të madh për shikuesit.

Edhe pse më parë disa përfaqësues të studentëve nuk kanë pranuar asnjë debat apo dialog duke u shprehur se kushtet e tyre janë të panegociueshme, Top Channel shihet se po këmbngul për një debat televiziv.

Ditën e sotme është konfirmuar përmes një video në YouTube dhe prezenca e Kryeminstrit Edi Rama dhe një grupi studentësh që kanë aplikuar për të qenë pjesë e emisionit./IMA/

 

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.