Lajm i trishtë, Covid-19 i merr jetën një tjetër mjeku të njohur

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Një lajm i trishtë është bërë me dije mëngjesin e sotëm, teksa mjeku i njohur beratas Gëzim Lamaj është ndarë nga jeta pasi nuk e ka fituar dot betejën me Covid-19.

Lajmin e kanë konfirmuar kolegët e tij dhe deputeti socialist i Beratit, Fadil Nasufi, i cili ka shkruar disa fjalë për mjekun. Për të Lamaj ishte humanist i rrallë, model i mirësisë dhe i përkushtimit ndaj qytetarëve të Beratit.

Postimi i tij i plotë:

“Berati zgjohet sot me një lajm trishtues dhe tepër tronditës!

Ndahet nga jeta pas një beteje me Covid -19 Dr Gëzim Lamaj, Mjek radiolog!Njeri i mrekullueshëm, humanist i rrallë si ai, gojëmbel, fytyrëqeshur, model i mirësisë dhe i përkushtimit ndaj qytetarëve të Beratit!

Na janë shteruar fjalët nga helmi i përditshëm i vdekjes!

Ndarja nga jeta e Dr Gëzimit, pikëllon gjithë qytetarët beratas dhe bluzat e bardha. Është hidhërim i pa ngushëllueshëm, por edhe apel për kujdes nga ky virus vrastar!

Ngushëllime Dr Anilës për humbjen e bashkëshortit dhe djalit Renatos për humbjen e babait! Të prehet në paqe Dr Gëzim Lamaj! Lamtumirë Mik i cmuar”.

 

BurimiNews31
Artikulli paraprakTentoi të kalonte autostradën Tiranë-Durrës mes për mes, aksidentohet për vdekje i moshuari! Vihet në pranga shoferi 52-vjeçar
Artikulli tjetërRama: Shumë shpejt mund të rikthehen fluturimet me Britaninë e Madhe