The Crown në Netflix vijon ndryshimet, caktohet aktori që do luajë rolin e Princit Filip

Seriali i Netflix “The Crown” do të ketë si aktor të Princit Filip, Paul Bettanz për sezonin e tretë.

Aktori anglez, i cili gjithashtu është shfaqur vitin e kaluar në filmat Solo: A Star Wars Story dhe Avengers: Infinity War, do të zëvendësojë Matt Smith i cili luajti rolin në sezonet e para të serialit.

Edhe pse ende nuk ka një koment zyrtar nga Netflix, burime të sigurta kanë konfirmuar negociatat.

Ky është ndryshimi i tretë i planifikuar për kastin e The Crown, më parë Olivia Colma është caktuar të luajë rolin e Elizabeth dhe Helena Bonham Carter do të ketë personazhin e Princesësh Margaret duke zëvendësuar Vannesa Kirby./IMAlbania.com/