Tom Hanks bëhet pjesë e filmit biografik “You Are My Friend”

REKLAMA
REKLAMA
Tom Hanks do të marri një tjetër rol në një personazh real.

Siç raporton Variety, 61 vjeçari do të luajë rolin e personazhit ikonik të televizionit amerkan Mr. Rogers në filmin e rradhës biografik, “You Are My Friend”.

Filmi do të prodhohet nga TriStar Pictures, skripti i së cilës është shkruar nga Micah Fitzerman-Blue dhe Noah Harpster, dhe drejtuesi i “Ditari i një vajze Adoleshente” do të drejtojë gjithashtu punimet e përgjithëshme në film.

 

You Are My Friend do të fokusohet në në miqësinë e ngushtë midis Roger dhe gazetarit Tom Junod. Historia ndjek një gazetar i cili ka një imazh në televizion. Megjithëse ai pranon me padurim detyrën në fillim, zbulon se perspektiva e tij  mbi jetën transformohet sapo të njihet me zotin Rogers.

Aktori Hanks nuk është i pa njohur me role të tilla realë. Së fundmi, ai ka performuar personazhin e kryeredaktorit të Washington Post Ben Bradlee në filmin e nominuar për Oscar, The Post./IMA/

TË NGJASHME

Postimi Tjetër

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

klinika dentare lako
menudixhitale

TË FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist