Tre ditë mbyllje në fundjavë?/ Rakacolli sqaron masat e reja kufizuese

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Përfaqësuesja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka sqaruar nëse do të ketë një mbyllje tjetër në fundjave duke u bazuar në lamin që ka qarkulluar së fundmi.

Sipas informacione, Komiteti ka propozuar mbyllje dhe kufizim të lëvizjes nga e premtja deri mëngjesin e të hënës, por kjo është refuzuar nga kryeministri Rama.

Rakacolli u shpreh se Komiteti në asnjë moment nuk e ka shtruar këtë lloj alternative, megjithatë situata do monitorohet dhe nëse do ketë rëndim të situatës epidemiologjike, mund të rishikoht.

“Komiteti në asnjë moment nuk e ka shtruar këtë lloj alternative.

Në vendimin e sotëm mbeten këto që thamë, nëse do kemi rëndim të situatës epidemiologjike në vijim, mbase mund të rishikohet e kjo”, u shpreh Rakacolli