“Sezoni i qershive”, romance-komedia turke në 3 Plus

Tring vazhdon të pasurojë ofertën e tij televizive me prodhime të suksesshëm turk. Blerja më e re, që pritet të fillojë transmetimin në kanalin e serialeve 3 Plus, është seriali “Sezoni i Qershive” (Kiraz Mevsimi). Seriali është një romancë-komedi prodhim i vitit 2014, dhe vazhdon transmetimin në kanalin Fox Turk.

Një histori dashurie dhe ndjenjës së pa shprehur, që e ka zanafillen që në vogëli, të Oyku (Ozge Gurel) vajzës modeste që jeton me të emën dhe vëllain e vogël, për Mete (Daghan Gulegec), djali i cili nuk është në dijeni të asaj çfarë ndjen Oyku. Rivali i tij në dashuri Ayaz (Serkan Cayoglu), një arkitekt i suksesshëm që punon me Mete, është në djalë i ri, i pasur, i pashëm, arrogant, dhe don zhuan. Ai është gjithashtu i biri i fashion designer-it të njohur për të cilin punon Oyku. Endrra e vajzës është bota e modës dhe stilimit por a do t’ja arrij ajo qëllimit për t’u afirmuar në këte sektor mes dashurisë dhe profesionit? Ndiqeni telenovelën më të re së shpejti në 3 Plus.

Cast
Ozge Gurel si Oyku
Serkan Cayoglu si Ayaz
Daghan Kulegec si Mete
Nihal Isiksacan si Burcu
Nilperi Sahinkaya si Seyma
Fatma Toptas si Sibel Korkmaz
Mehti Aras Aydin si Emre Yigit