Tritan Kalo shpërthen serish, publikon prova ku thekson se virusi në vendin tonë nuk ka qarkulluar që në dhjetor

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka publikuar prova ku thekson se virusi në vendin tonë nuk ka qarkulluar që në dhjetor. Përmes një reagimi në facebook Kalo shkruan se deri në shkurt të vitit 2020 në vendin tonë ka qarkulluar gripi A (H1N1) ndërsa shton se imazhet e grafive të pacientëve nuk kanë asnjë lidhje me shenjat e Covid-19.

Postimi i plotë:

“Imazhet e mëposhtme të GG nuk kanë asnjë lidhje me Sars-Cov2 / Cov2 / Cov2, por ato duken të njëjta dhe i përkasin disa prej sëmundjeve vijuese, kryesisht gripi A (H1N1):

Karcinoma bronko-alveolare, Limfoma intravaskulare e qelizës B të gjerë pulmonare, Edemë pulmonare, Hemorragji difuze alveolare, Fibrozë pulmonare, Pneumonia organizative kriptogjene, Sarkoidoza, Granulomatoza limfomatike,

Sëmundje të ndryshme jo-ngjitëse intersticiale të mushkërive si: pneumoni mbindjeshmërie (p.sh. pneumoni methotrexate), sindromi Hamman-Rich, si dhe:

Kemi pasur mijëra e mijëra raste të gripit A (H1N1) në Shqipëri, gjatë periudhës së mesit të dhjetorit 2019 dhe në fund të shkurtit 2020 . Dikush ka studiuar ndryshimet të diagnozës të secilës prej sëmundjeve të përmendura më lart, përfshirë edhe gripin A (H1N1), përpara se në Shtetet e Bashkuara të administronin një përgjigje pozitive për Sars-Cov2 / Cov2 / Cov2, edhe para se të dini rezultatet e PCR ??? .

Kam nevojë për një përgjigje shumë të thjeshtë, po ose jo? Ne jemi mjekë dhe shëndeti i popullit shqiptar duhet të na udhëzojë në çdo kohë . Ne nuk duhet të mendojmë dhe të veprojmë për asnjë arsye, si një vegl në duart e ndonjë prej partive politike shqiptare

 

Burimireal news
Artikulli paraprak22 vite pas/ Gazetarja shqiptare kujton momentin kur iu vendos tritol në shtëpi, kërkesa për gazetarët: Largoni nga studio politikanë që bëjnë thirrje për luftë
Artikulli tjetërNë verë hidhet në treg kartmonedha e re 1000 Lekë me elementë të shtuar të sigurisë