Turi i dytë eliminator, sfidat e klubeve shqiptare vijnë ekskluzivisht në SuperSport

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Turi i dytë eliminator i Europa Leagues do të flasë shqip, pasi në të do të garojnë plot 6 skuadra shqiptare, tre prej të cilave nga Kategoria Superiore (Kukësi, Teuta dhe Laçi) dhe tre të tjera nga Kosova e Maqedonia e Veriut (Drita, Shkëndija dhe Renova).

Shorti do të sjellë në Shqipëri skuadra me emër në Europë, si Granada e Wolfsburg, që do të përballen konkretisht me Teutën e Kukësin, ndërsa Laçi do të presë izraelitët e Hapoel Beer Sheva-s.

Renova është skuadra që përfaqëson Xhepçishtin, një lokalitet shqiptar pranë Tetovës në Maqedoninë e Veriut dhe në këtë tur do të presë kroatët e Hajdukut të Splitit, me sfidën që pritet të zhvillohet në Shkup.

Nga ana tjetër ,Shkëndija e Tetovës do të udhëtojë drejt Rumanisë për t’u përballur me skuadrën e Botosanit, një kundërshtar ndaj të cilit ka shanse reale për t’u kualifikuar në turin e tretë eliminator.

Të 5 këto takime do të transmetohen live dhe ekskluzivisht në ekranin e Supersort, që ashtu si gjithmonë, sjell për shikuesit të gjithë ndeshjet e skuadrave shqiptare, por edhe sfidat e ligave më të mëdha europiane.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!