TV5Monde zbret në Apolloni | VIDEO

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Kanali i famshëm francez TV5MONDE në emisionin e tij “Destination Francophone”, ka zbritur edhe në Shqipëri me ndalesë në qytetin e lashtë të Apollonisë, duke e cilësuar atë si një nga vëndet më me vlerë historike dhe arkeologjike në Europë.

Ju ftojmë të shihni dokumentarin më sipër!

Artikulli paraprakShokohet Greqia, rriten taksat e televizionit
Artikulli tjetërDhunohet barabarisht gazetari i “Telesport”