U hoq nga puna pasi shkeli rregullat e higjienës, moderatori i njohur shqiptar rikthehet në një televizion tjetër me një emision të ri (VIDEO)

Pak kohë më parë moderatori Alban Musa u largua nga emisioni “Rreze Dielli”. Në një postim në rrjetet sociale Albani deklaroi se një konflikt me drejtuesit ishte bërë shkas që ai të largohej.

Ndërkohë përgjegjësit e televizionit “Report Tv” dhanë një version tjetër. Ata bënë të ditur se Alban Musa ka shkelur masat higjienike të vendosura nga televizioni si pasojë e koronavirusit, duke u shprehur se ai ka vendosur në rrezik jetën e të gjithë stafit.

Pas kësaj deklarate, Albani shkruante se versioni i televizionit në të cilin ai punonte është një alibi për t’ju kundërpërgjigjur zhurmës që shkaktoi largimi i tij.

Megjithatë së shpejti Albani do të rikthehet në ekran me një emision të ri në një televizion tjetër. I ftuar sot në emisionin “ABC-ja e mëngjesit”, Albani tregoi se i është bashkuar televizionit Abc News dhe programi i tij do të quhet “Nëpër Shqipëri”.

Ky program ka si qëllim të sjellë Shqipërinë e vërtetë, me destinacionet e saja fantastike dhe në puntatën e parë ia ka dedikuar zonës së Tamarës në Kelmend. “Nëpër Shqipëri” do të transmetohet çdo të shtunë në orën 17:00 dhe do të ritransmetohet të dielën në orën 07:00, 13:00 dhe 20:00 në ekranin e Abc News.