Vasili: Ky është gjenocid, Rama po mbyt të sëmurët me gaz

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në Facebook teksa e konsideron krim hedhjen e gazit lotsjellës në kohë pandemie.

Vasili shprehet se gazi lotsjellës është shkatërrimtar për qytetarët e sëmurë me COVID-19.

Postimi i plotë:

Edi Rama perhap kriminalisht pandemine dhe po mbyt te semuret me gaz!!

Ky Kryehorri, qe vrau 25 vjeçarin ne oret policore te detyruara prej pandemise sot po perhap kriminalisht pandemine.

Komisariatet e policise jane shnderruar ne vatra eksplozive per perhapjen e pandemise duke u mbushur me dhjetra te arrestuar ne dhome kafsherore.

Kjo eshte sjellje kriminale.

Gazi, qe ka mbushur rruget eshte mbytes dhe shkaterrimtar per qytetaret me COVID ku dihet qe mushkerite jane me te prekurat.

Ky eshte genocid.

Edi Rama ne kulmin e pandemise po perhap pandemine dhe po demton te semuret me COVID.

Ky krim dhe genocid te hetohet urgjent nga SPAK.

Vasili: Ky është gjenocid, Rama po mbyt të sëmurët me