VIDEO | E frikshme dhe argëtuese: 5-vjeçari “lufton” me grabitës të armatosur në mbrojtje të nënës

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Një djalë 5-vjeçar u ballafaqua me katër hajdutë të armatosur që hynë në shtëpinë e tij, teksa qëndronte me të ëmën.

Ata kërcënuan këtë të fundit dhe ai vendosi t’i kundërshtonte me guxim me ato që kishte në dispozicion, lodrat e tij.

E gjitha ndodhi në Indiana të SHBA. Ajo çfarë ndodhi u pa në një video ku shihet David Johnson i vogël “duke sulmuar” me lodra ndaj grabitësve në kokë dhe armë.

Drama familjare u zhvillua rreth orës 10:30 të mëngjesit më 30 shtator, teka nëna e djalit, Tamika Reid, po hekuroste rrobat në shtëpinë e saj në South Bend dhe David po luante aty pranë.

Në një intervistë me kanalin e lajmeve WSBT, Reid e quajti djalin e saj 5-vjeçar një hero.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!