Tha se Covid-19 nuk ekzistonte, vdes pas infektimit modeli 33-vjeçar

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Një model i cili nuk besonte se Covid-19 ekzistonte ka ndërruar jetë pas infektimit. Pasi u infektua me virus gjatë një udhëtimi në Turqi, babai i tre fëmijëve, Dmitriy Stuzhuk nga Ukraina regjistroi një video nga spitali ku tregonte sa po vuante nga Covid-19.

Ish-gruaja e tij, Sofia Stuzhuk, njoftoi pak ditë më vonë se ai kishte vdekur pas ndërlikimeve në zemër dhe vështirësive me frymëmarrjen.


Para se të vdiste, modeli u dërgoi mesazh një milion fansave të tij: “Unë dua t’ju tregoj se si u sëmura dhe t’i paralajmëroj të gjithë. Isha unë që mendova dhe thashë se Covid nuk ekziston. Derisa u sëmura. Covid-19 nuk është sëmundje e lehtë dhe e shkurtër. Është e rëndë. Spitali është i mbushur plot me njerëz, disa prej tyre po trajtohen në korridore.”-tha 33-vjeçari.

Pas tetë ditësh ai doli nga spitali i Kievit dhe shkoi të trajtohej në shtëpi. Por disa orë më vonë atë e çuan sërish në spital në gjendje të rëndë dhe pa ndjenja.


Sofia shkroi pastaj në Instagram: “Dima (Dmitriy) kishte probleme me sistemin kardiovaskular. Zemra e tij nuk e përballoi…”/

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!