Zyrtare: Amazon do të realizojë një serial të filmit “Zoti i Unazave”

Amazon ka siguruar të drejtat ndërkombëtare televizive nga JRR Toliken, kompania që ka prodhuar “The Lord of The Rings”, siç njihet në shqip si “Zoti i Unazave” për të prodhuar një set sezonesh për një serial të bazuar në romanin fantazi.

Kjo është një marrëveshje e madhe që siguron një nga markat më të mëdha në kulturën pop, dhe për këtë ka gjasa të jetë një nga prodhimet televizive më të shtrenjta të bëra ndonjëherë.

Loading...

 

Marrëveshja e Amazon përfshin një shtojcë të mundshme të një serie spin-off.

Nuk ka asnjë datë të trailerit apo premierës, por dihet që seriali do të transmetohet në Adobe Prime.

Kjo prurje e re e Amazon vjen pasi HBO është duke mbyllur serialin “Game of Thrones” i cili me shumë mundësi do të hedhi gjashtë episodet e fundit të mega-serialit në deri në fund të 2019.

Lord of The Rings, tashmë ka një shans mjaft të fortë për të zënë vendin e audiencës pas përfundimit të GoT, duke u bërë pasardhës dhe me gjumë gjasa për t’u bërë një “mega-serial”, synim që edhe Amazon ka për të fituar audiencën e tregut.

 

Loading...

KOMENTO