Çfarë u kërkua më së shumti në Google gjatë 2019?

2020 shënon fundin e një dekade dhe për këtë kompania ka vendosur të kthejë shikimin pas dhe të shohë se çfarë po kërkonin në 2010-ën dhe sa kanë ndryshuar trendet në 10 vitet e fundit.

Në 2019-ën shumë njerëz u drejtuan tek Google për të marrë përgjigje. Kompania publikoi ditën e Enjte listën Viti 2019 në Kërkim, duke zbuluar disa prej trendeve kryesore të kërkimit gjatë këtij viti.

Të dhënat e Google gjithashtu mund të filtrohen sipas vendeve të ndryshme por duke qenë se Shqipëria mungon do të shohim trendet globale të kërkimit.

10 Kërkimet më popullore të 2019
India vs South Africa
Cameron Boyce
Copa America
Bangladesh vs India
iPhone 11
Game of Thrones
Avengers: Endgame
Joker
Notre Dame
ICC Cricket World Cup

2020 shënon fundin e një dekade dhe për këtë kompania ka vendosur të kthejë shikimin pas dhe të shohë se çfarë po kërkonin në 2010-ën dhe sa kanë ndryshuar trendet në 10 vitet e fundit.

Për shembull njerëzit më të kërkuar ishin Justin Bieber, Betty White dhe Lebron James. Këngët më të kërkuara ishin Pants on the Ground by Larry Platt, Love the Way You Lie by Rhianna, Like a G6 by Far East Movement.

Tre filmat më të kërkuara në 2010-ën ishin Toy Story 3, Iron Man 2 dhe The Walking dead.

10 kërkimet më popullore sipas kategorive

Lajmet
Copa America
Notre Dame
ICC Cricket World Cup
Hurricane Dorian
Rugby World Cup
Sri Lanka
Area 51
India election results
台風 19 号
Fall of Berlin Wall

Njerëzit
Antonio Brown
Neymar
James Charles
Jussie Smollett
Kevin Hart
Billie Eilish
Greta Thunberg
Kelly
Joaquin Phoenix
Jordyn Woods

Aktorët
Jussie Smollett
Kevin Hart
Joaquin Phoenix
Keanu Reeves
Lori Loughlin
Lauren London
Rami Malek
沢尻 エリカ
Brie Larson
新井 浩文

Sportistët
Antonio Brown
Neymar
Bryce Harper
David Ortiz
Alex Morgan
Andrew Luck
Megan Rapinoe
Iker Casillas
Zion Williamson
Ansu Fati

Filmat
Avengers: Endgame
Joker
Captain Marvel
Toy Story 4
Aquaman
Once Upon a Time in Hollywood
Frozen 2
Green Book
The Lion King
Aladdin

Vdekjet
Cameron Boyce
Nipsey Hussle
Julen
Karl Lagerfeld
Emiliano Sala
Jeffrey Epstein
Gugu Liberato
Niki Lauda
Gabriel Diniz
Sushma Swaraj

Këngët
Old Town Road
7 Rings
Shallow
Señorita
Memories
Into the Unknown
A Whole New World
Sunflower
Sexy Lady
Bad Guy

Shfaqjet Televizive
Game of Thrones
Stranger Things
Chernobyl
When They See Us
The Umbrella Academy
The Mandalorian
बालवीर
Euphoria
मोटू पतलू
Dead to Me